Programy antywirusowe służą wykryciu, zwalczeniu i usuwaniu wirusów komputerowych. Obecnie, na takie programy składa się pakiet programów, którego zadaniem jest chronić komputer przed różnymi zagrożeniami. Programy antywirusowe często wyposażone są w dwa niezależnie pracujące moduły, w skaner i w monitor.

programy antywirusowe

Foto: interaktywnie.com

Monitory służą badaniu plików w…

Monitory służą badaniu plików w sposób ciągły i automatyczny. Ponadto monitory wykorzystywane są do kontroli bieżących operacji komputera. Monitory to programy antywirusowe zainstalowane jako TSR bądź sterowniki SYS, które poprzez monitorowanie odpowiednich funkcji DOS i BIOS, pozwalają na wykrycie wszelkich wykonywanych za pomocą tych funkcji odwołań do dysków.

programy antywirusowe

Foto: www.komputerswiat.pl

To, czy taki monitor będzie…

To, czy taki monitor będzie prawidłowo sprawował swoją funkcję, w dużej mierze zależne jest od tego, kiedy został zainstalowany i kiedy przejął kontrolę na systemem( przed działaniem wirusa czy już po )oraz od tego, jak głęboko dany wirus wnikną w system operacyjny. Świadczy to o tym, że programy antywirusowe korzystają z podobnych metod jak i wirusy. Dużą wadą tego typu programów są fałszywe alarmy.

programy antywirusowe

Foto: www.komputerswiat.pl